Borçlardan Kurtulmak için Okunan Dua… Günümüzde ikili ilişkiler kadar önemli olan bir konu mevcut. Bu konular arasında da karşılıklı borç ilişkileri yatmaktadır. Günümüzde pek çok firma veya bireyler borç altına girmekte ve bunun sonucunda bankalardan yüksek faiz oranlarıyla kredi başvurusu yapmakta ve bu borçları da ödeme güçlüğü çekmektedirler. İşte bu bakımdan baktığımız zaman borçlardan kurtulmak için yapılması gereken birtakım şeyler vardır. Borçlardan kurtulmak istiyorsanız öncelikli olarak niyet ediniz ve az sonra paylaşacağımız duaları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Dua ederken en önemli şey niyet etmektir. Ne için dua edeceğinizi duanın en başında söylemeniz ve abdest almanız daha faydalı olacaktır. Elbette duanın faydaları mevcuttur ancak niyet edilince daha da güçlü bir etki yaratacaktır. Şunu da hatırlatmak gerekir ki ne kadar çok dua edersek edelim olan bizim faydamıza olacaktır. Çünkü dua kişinin kendisi için yapılan ve Allah’la kul arasında iletişim kuran yöntemlerden birisidir. Bu yazımızda yer alan duaları dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz. Ardından en son paylaştığımız YouTube videosunu da izleyerek dualar hakkında daha detaylı şeyler öğrenmeniz mümkün olmaktadır. İnternet sitemizde son derece güzel dualar paylaşılmaktadır. Bu konu giriş mahiyetinde olduğundan dolayı sitemizin “Dualar” kategorisinde birbirinden farklı içerikteki yüzlerce duaya ulaşabilmenizin mümkün olduğunu da ayrıca belirtmemizde fayda vardır.

Yüce Yaradan kendisine dua edilmesini istemektedir. Allah-u Teala bizleri kendisine ibadet etmemiz için yarattığından dolayı her konuda isteğimizi öncelikle Allah’tan istememiz ve sonrasında bu yolda elimizden geleni yapmamız yani tevekkül etmemiz gerekmektedir.

Borçlar’dan Kurtulmak İçin Okunması Gereken Dualar

  • Borçlardan kurtulmak istiyorsanız öncelikle bol bol istiğfar etmeniz tavsiye edilmektedir.
  • Borçlarınızdan kurtulmak için Vakıa suresini de bol bol okumanız önerilmektedir.
  • Akrabalarınızla yardımlaşmak, onlarla işbirliği içerisinde olmak ve hediyeleşmek borçlardan kurtulmanız için büyük bir fayda sağlar.
  • Dileğinizi Allah’tan istemek rızkınızı arttıracaktır.
  • Tevekkül ve teslimiyet yapmak da borçlardan kurtulmak için etkili olan bir başka yöntemdir.

Türkçe Meali: “Allâhümme fâlikal- ısbâhı ve câ ılelleyli sekenen veş-şemse vel-kamera husbânen ıkdı anniddeyne ve ağninî minel-fakri ve emtiğnî bi-sem î ve besarî ve kuvvetî fî sebîlik.”

Anlamı: “Sabahın aydınlığını var eden, geceyi dinlenme vakti yapan, güneşi ve ayı hesap vasıtası yapan Allah’ım! Bana borçlarımı ödemeyi ihsan eyle, benden fakirliği gider, kulağımı, gözümü ve kuvvetimi Senin yolunda kullanmayı nasip eyle.”

Borçtan Kurtulmak için Okunacak Farklı Bir Dua (Video Olarak)